איך קונים בלנדר?


מלבד העיצוב העכשווי, הם לא השתנו הרבה במהלך השנים, ועדיין יודעים להכין שייקים וקוקטיילים מפתים ולרסק לתינוקות את הירקות המבושלים. ובכל זאת, כמה נקודות שחשוב לדעת כשרוצים לצייד את המטבח בבלנדר חדש

הספק הבלנדר

מלבד עיצוב וצבע הבלנדר - שהוא דבר סובייקטיבי - אחד הנתונים החשובים שאמורים להשפיע עליכם לרכוש דגם כזה או אחר, הוא הספקו החשמלי, המצוין ביחידות וואט. נתון ההספק, מייצג לא רק את עוצמת העבודה של הבלנדר אלא גם את עמידותו לאורך זמן, ויכולתו להתמודד עם מצרכים שונים שמציבים אתגרי ריסוק מגוונים. לצורך העניין, אם בכוונתכם לרסק מוצרי מזון רכים כגון עגבניות, ענבים, או כל פרי או ירק אחר, הספק של עד 300 וואט יספיק בהחלט, אם כי פעולת הריסוק תימשך זמן-מה. אם תרצו לרסק מצרכים קשים יותר, או אפילו לרסק קרח, מומלץ לרכוש בלנדר בהספק של 500 וואט ומעלה. באופן טבעי, ככל שהספק המכשיר יהיה גבוה יותר, כך יהיה לו קל יותר לעבוד לאורך זמן, ולהביא לתוצאות הרצויות במינימום זמן ומאמץ. ואגב הספק - ישנם דגמים שמצוידים במנגנון הגנה נגד התחממות יתר - זה בהחלט לא מזיק,  אם הבלנדר שלכם עובד 'שעות נוספות'.

חזרה


נפח וסוג המיכל

הטווח העיקרי נע בין 1-3 ליטר. מסתבר, שיש  קשר ישיר בין נפח המיכל להספק הבלנדר. בדרך כלל בלנדרים בעלי מיכל קטן, מציעים נתון הספק נמוך ומתאימים לריסוק מנות קטנות של מוצרים רכים. שורה תחתונה: עדיף לקנות בלנדר עם נפח מיכל גדול יותר עם הספק גדול יותר - בעיקר אם אתם משפחה - ובכך להרחיב את אפשרויות וכמויות ההכנה שיעמדו בפניכם.

ישנם שני סוגי מיכלים עיקריים; פלסטיק וזכוכית. ישנו גם מיכל עשוי נירוסטה, אבל הוא נדיר יותר. בכולם חשוב לשים לב שיש סימוני מידה על המיכל. 

מיכל פלסטיק - הפחות מוצלח מבין השלושה. אומנם משקלו קל יותר מהשניים האחרים, והוא מוזיל את מחיר הבלנדר, אך לא ניתן ולשטפו במדיח כלים, הוא פחות עמיד לחום ושריטות למיניהן, פחות חזק. 
מיכל זכוכית - עמיד לחום, עמיד נגד שריטות, ומאפשר ניקוי במדיח.
מיכל נירוסטה - עמיד לחום, וגם עמיד נגד שריטות, אך רק עד גבול מסוים. הוא אסתטי, רק שאינו שקוף - פעולת הריסוק נעלמת מהעיניים...

חזרה


עמידות ונוחות

כאמור, בלנדרים בעלי הספק גבוה עמידים יותר במבחן הזמן, אך חשוב לבדוק גם את איכות החומרים לפני שקונים. יש לשים לב שכל החלקים מחוברים בחוזקה, לבדוק שהלהבים עשויים מפלדת אל-חלד והם עבים וחזקים מספיק בכדי להתמודד עם אתגרי ריסוק שונים, קשים - למשל, קרח. רצוי מאד שתהיה אפשרות לפרק את הלהב לשם ניקוי יסודי. מומלץ שהבלנדר יהיה מצויד ברגליות גומי נגד החלקה על השיש.

נוחות השימוש בבלנדר משמעותה ההנאה ממנו. מקסימום הספק במינימום זמן ומאמץ. ישנן עד 25 מהירויות אפשריות בבלנדרים שונים, אך לצרכיה של משפחה ממוצעת יספיקו 3 מהירויות, וכדאי לוודא שישנה אפשרות ל'פולסים' (ערבול קצר לכמה שניות).
ישנו פולס ידני ופולס אוטומטי, תלוי בכם ועד כמה אתם מעדיפים לתת לבלנדר לעשות את עבודתו ללא התערבות מצידכם. מרכיבים נוספים: ישנם מכסים המאפשרים הוספה של חומרים תוך כדי הריסוק, יתרון משמעותי לבשלנים הנסיינים שבחבורה. ישנם דגמים המאובזרים בברז מזיגה, בהחלט עשוי להיות מועיל. כמו כן, ישנם בלנדרים המצוידים בצג LCD או בבקרה דיגיטלית  - זה אמנם נוח לשימוש אך בעיקר גימיק שמייקר מאד את המכשיר, ולא באמת חיוני.

חזרה


מחיר ואחריות

מחיריהם של בלנדרים נעים בין 150 ל-1,000 שקל, ונגזרים לפי המותג, החומר ממנו עשוי הבלנדר, עצמת המנוע, מספר מהירויות הערבול והימצאות בקרה דיגיטלית ושאר פונקציות וגימיקים. בלנדר טוב שיספק משפחות רבות, ניתן לרכוש במחירים הנעים בסביבות 300 שקל. כדאי לשים לב, כי ברשתות אחדות, צומחים מחיריהם של הבלנדרים בעונת הקיץ, עקב דרישה מוגברת. 

משך האחריות הניתנת לבלנדרים הוא שנה בדרך כלל.

חזרה


 

מוצרי היום

קומקום מפואר נשלף Kenwood kMix SKM031
קומקום מפואר נשלף Kenwood kMix SKM031
החל מ- 376 ₪
טלוויזיה LED LG 42LN542Y
טלוויזיה LED LG 42LN542Y
החל מ- 2,329 ₪
מזרן זוגי אורטופדי תוצרת KING DAVID דגם אורטו מדיקל דרגת הקושי הגבוהה ביותר
מזרן זוגי אורטופדי תוצרת KING DAVID דגם אורטו מדיקל דרגת הקושי הגבוהה ביותר
החל מ- 2,319 ₪

מבצעים חמים

מדפסת לייזר SAMSUNG SCX5835FN
מדפסת לייזר SAMSUNG SCX5835FN
החל מ- 2,900 ₪
נדנדת חצר עם גונדולה Kettler 8396-460
נדנדת חצר עם גונדולה Kettler 8396-460
החל מ- ₪
מלונה לכלב לימון עבודות עץ
מלונה לכלב לימון עבודות עץ
החל מ- 980 ₪

המוצרים הפופולאריים

מצלמת רשת Microsoft LifeCam HD-3000 High Definition Camera
מצלמת רשת Microsoft LifeCam HD-3000 High Definition Camera
החל מ- 92 ₪
מזרן זוגי קפיצים מבודדים מבית KING DAVID דגם אורטו טבע
מזרן זוגי קפיצים מבודדים מבית KING DAVID דגם אורטו טבע
החל מ- 2,869 ₪
רסיבר לקולנוע ביתי מבית YAMAHA דגם RX-V767
רסיבר לקולנוע ביתי מבית YAMAHA דגם RX-V767
החל מ- 4,460 ₪