איך קונים תנור מיקרוגל?


להכין ארוחות טעימות בתוך מספר דקות בלחיצת כפתור פשוטה - איך היו נראים החיים שלנו לולא המצאת המיקרוגל? תנורים אלה נמכרים בשלל צבעים ותוכניות בישול, חלקם אף כוללים גריל. תובנות, עצות והמלצות בדרך למיקרוגל שיתאים לכם ביותר

התאמה למטבח ולמשפחה

סוג, גודל, וגימור
השיקול הראשוני בבחירת מיקרוגל הוא גודלו הפיזי של המכשיר. יש להתאימו לעיצוב ולריהוט סביבו,  אך גם לדאוג  שישנו מרווח מספק עבורו לאוורור.
ישנם שני סוגים עיקריים של תנורי מיקרוגל: הסוג העיקרי והשולט ברוב המטבחים הוא המכשירים הרגילים, שמיועדים להצבה על ארון, על שיש או מדף. ישנם גם תנורי מיקרוגל בנויים (בילט-אין), אך הם מהווים מיעוט.
ניתן בכל מקרה להתאים את המכשיר למטבח ע"י בחירה בסוג הגימור והצבע המועדף. לצד לבן, שחור וכסף, ישנם גם דגמים בגימור נירוסטה רגיל או מוברש, בגימור מראה מרשים ובתקופה האחרונה אפילו כאלו ססגוניים במיוחד, בצבעי אדום, כחול וכו'.

בשוק נמכרים עדיין דגמי מיקרוגל בהפעלה מיכנית פשוטה, והם זולים מאד לרכישה, ובדרך כלל גם אמינים מאד. מאידך, אלא אם התקציב דחוק מאד, כדאי להעדיף מיקרוגלים דיגיטליים. הללו מאפשרים כוונון מדויק יותר של זמן ההפעלה ובחירה מתוך מגוון אפשרויות.

נפח ועוצמה
גם לסוגיית הנפח הפנימי של המיקרוגל ישנה חשיבות. ניתן למצוא דגמים בעלי נפח של 17 ועד 40 ליטר (שהוא נפח גדול ונדיר, ואגב, בחו"ל נמכרים גם דגמים בנפח 42 ו-44 ליטר), למשפחה ממוצעת, נפח של 25 ועד 30 ליטר יספק בהחלט. כדאי גם לציין, שנפח המיקרוגל מעיד עפ"י רוב גם על עוצמת המכשיר - ככל שנפח הפנימי גדול יותר, כך גדולה גם העוצמה, שנמדדת בוואט. תנורי מיקרוגל מציעים עוצמה בטווח שבין 750 וואט ועד 1,100 וואט, משפחה ממוצעת צריכה להעדיף מיקרוגל שעוצמתו לפחות 900 וואט.

 

חזרה


מגוון תוכניות הפעלה

ישנם תנורי מיקרוגל דיגיטליים הכוללים תוכניות הפעלה רבות ומגוונות. אבל – האם אתם באמת צריכים אותם? בסופו של דבר, לא מעט צרכנים דורשים מתנור המיקרוגל שלהם פעולות בסיסיות כמו הפשרת מזון קפוא, חימום והכנת מזונות מהירים כמו פופקורן. צרכנים אלה יכולים להסתפק במיקרוגל הכולל מספר מועט של תוכניות הפעלה אוטומטיות. בכל מקרה, מיקרוגל צריך שיהיו בו לפחות חמש דרגות עוצמת חום. אם אתם זקוקים למכשיר שיבצע עבורכם פעולות בישול מורכבות יותר כמו אפייה, השחמה או צלייה - בחרו בדגם עתיר בתוכניות. דגם שעשוי לעניין צרכנים מתקדמים כולל גם גריל, ונקרא מיקרוגל משולב, שיעזור לכם להכין פשטידות, פיצות ועוגות. הוא כולל גופי חימום ולעיתים גם מאוורר טורבו, ולמעשה מסוגל להחליף את מכשיר הטוסטר אובן - ולחסוך מקום פיזי על השיש.

חזרה


נוחות ובטיחות

לרוב תנורי המיקרוגל יש צלחת חימום מסתובבת. יתרונה בחימום אחיד של המזון המונח עליה. למי מכם שמחמם כמויות גדולות של מזון, כדאי להצטייד במיקרוגל עם חימום דו-מוקדי, גם זו תעונה שמסייעת לאחידות בחימום. דגמים יקרים אחדים, מצוידים בתא פנימי עשוי נירוסטה, שמשפר את אחידות החום. 
עוד בסעיף הנוחות, בדקו אם תאורת הפנים של המכשיר אכן מאפשרת לכם להציץ פנימה.  נמליץ על מיקרוגלים בעלי פיקוד דיגיטלי נוח וברור לתפעול, מהסוג שגם ילדים יוכלו להשתמש בו בקלות. דגמים אחדים, כוללים גם הוראות הפעלה בעברית על המכשיר. כדאי להעדיף כאלו שמקשי ההפעלה שלהם מאפשרים לא רק תפעול נוח, אלא גם ניקוי קל, והם עמידים במים.
מבחינת בטיחות, כדאי לרכוש תנור מיקרוגל שמצויד בתו תקן של מכון התקנים, שמאשר שהוא פולט קרינה ברמה סבירה המותרת. מנגנון נעילת דלת המיקרוגל כנגד ילדים עשוי להיות כלי עזר חשוב, אם המכשיר נגיש להישג ידם.
 

חזרה


מחיר ואחריות

מחירי מכשירי מיקרוגל בהפעלה מיכנית מתחילים ב-180 שקל ועשויים להגיע ל-700 שקל.
טווח מחירי דגמים בהפעלה דיגיטלית עצום. הם מתחילים ב-270 שקל ומטפסים עד ל-9,000 שקל לדגמי יוקרה בנויים ומשוכללים. דגמים הכוללים גריל ניתן לרכוש במחירים שמתחילים ב-400 שקל. בגדול, כמו תמיד, צריך להתאים את התכונות לצורכי המשפחה, ומשפחה ממוצעת יכולה בהחלט ליהנות ממכשיר טוב בכמה מאות שקלים.

לרוב דגמי המיקרוגל בקבוצות המחיר הזולות והביניים ניתנת שנת אחריות. יבואנים אחדים של דגמים ממותגים ויוקרתיים, מעניקים גם משך אחריות נדיב יותר, העומד על שלוש שנים, וישנם יבואנים שאף מצהירים על חמש שנות אחריות, אם כי צריך לבדוק את מהותה ותנאיה - במקרים רבים האחריות הזו כוללת שנה מלאה, ועוד ארבע שנות אחריות על החלקים.

חזרה


 

מבצעים חמים

פנס תאורת חירום לד Monster 8951 מונסטר
פנס תאורת חירום לד Monster 8951 מונסטר
החל מ- 148 ₪
מזרן ויסקו מפנק ללא קפיצים
מזרן ויסקו מפנק ללא קפיצים
החל מ- ₪

מוצרי היום

מדפסת לייזר Brother HL-5440D
מדפסת לייזר Brother HL-5440D
החל מ- 998 ₪
שולחן טניס לשימוש חוץ Vo2 162OUT
שולחן טניס לשימוש חוץ Vo2 162OUT
החל מ- 2,298 ₪
מכסחת דשא רוטרית BOSCH דגם ROTAK 34
מכסחת דשא רוטרית BOSCH דגם ROTAK 34
החל מ- 990 ₪