סקירת מוצרים: מיקסרים למטבח

 

אולי זה קשור לפסח, ואולי בהשפעת תוכניות הבישול בטלוויזיה: עם ישראל פשוט התאהב במיקסרים החשמליים שלו, והוא מציב אותם במטבח בגאווה. בחרנו 5 דגמים בעלי ייעוד, מפרט, אבזור ומחיר שונה, והרי הסקירה לפניכם

KitchenAid KSM-150

את יצרנית המיקסרים האמריקנית הוותיקה KitchenAid אין צורך להציג; היא זוכה גם בישראל לכבוד והערכה, והמיקסרים מתוצרתה מככבים בין היתר בתוכניות הבישול של השפים חיים כהן, גיל חובב וצחי בוקשתתר. אחד הדגמים הפופולריים של היצרנית בארץ, הגם שאינו לגמרי חדש, הוא המיקסר השולחני מהדגם KSM-150. המדובר במיקסר בסגנון רטרו, בעל מבנה מתכת מאסיבי מאד וגדול, וגם כבד: 12.65 ק"ג זה אומר, שקשה לנייד אותו ממקום למקום, אז ראוי שתמצאו לו מקום קבוע במטבח...מבחינת עוצמת מנוע, הוא מספק 0.5 כ"ס (או 325 וואט ) שזה אמנם טוב, אך לא הגבוה ביותר מבין המתחרים. לעומת זאת, הוא מעניק יתרון חשוב בזכות הנעה ישירה ללא רצועות, וזו עילה לחיי מנוע ארוכים. עוד בתפריט: 10 מהירויות (מי צריך כל כך הרבה?) שמאפשרות התאמה מדויקת לסוג המזון. למיקסר קערת נירוסטה ייעודית בנפח 5 ליטר, שכוללת  ידית ארגונומית, והוא נמכר עם אביזרים נוספים ובהם וו לישה, מקצף, מערבל, ומגן מזיגה. החלפת האביזרים הללו אינה נוחה, והקערה אינה סגורה לחלוטין, אז ישנו סיכוי לבריחת קמח או שאר חומרים החוצה. תמיד יהיו אלו, שכל המפרט לא ממש יעניין אותם, אך הם לבטח ישמחו לשמוע שניתן לרכוש את המיקסר הזה באחד מתוך קשת של 22 צבעים ססגוניים שונים, בהם גם ורוד!
בעד: עיצוב נהדר, הנעה ישירה, מבנה מתכת לתוחלת חיים אורכה, קערת נירוסטה גדולה, מגוון צבעים מרשים לבחירה, מצטיין בהקצפת ביצים.
נגד: משקל כבד מאד, לא ההספק הגבוה ביותר מבין המתחרים, נוטה להתחממות, לא הכי נוח לחבר את האביזרים, הקערה אינה סגורה לגמרי, קצת מתקשה בבצק שמרים, חלקי חילוף ואביזרים יקרים.
שורה תחתונה: רב-המכר הזה נראה נהדר, ולמרות חולשות קטנות פה-ושם, יגרום הנאה למשתמשים.

חזרה


KitchenAid KSM-150

Kenwood kMix KMX-70-79

המתחרה הצמוד של המיקסר של KitchenAid באיכות ובטווח המחירים הוא המיקסר Kenwood kMix. גם לחברה זו מוניטין עשיר בכל הקשור למיקסרים ושאר מוצרים למטבח. המיקסר הזה (מהדגם  KMX-70-79) המכשיר עשוי יציקת מתכת, נראה טוב ומציע עיצוב קצת פחות שמרני ביחס לזה של KitchenAid. חציו התחתון בגימור אלומיניום, והעליון צבעוני; אין לו מבחר ענק ויצירתי של צבעים, מצד שני, גם אחד מבין 8 צבעים אלו (אדום, קרם, כתום, צהוב, תכלת, קקאו, לבן, שחור ) בהחלט יעשה את אפקט הוואו במטבח שלכם. משקלו כ-8 ק"ג – סביר במונחים של מיקסר שולחני. היצרן מצהיר על הספק מנוע של 0.6 כ”ס, או 1,000 וואט. לכאורה, עוצמה חזקה יותר ממתחרהו הישיר, אך מסתבר שבפועל, למספרים הללו לא תמיד יש משמעות (אולי שיווקית בלבד). למיקסר הזה אין מנגנון הנעה ישירה, והוא מציע תפעול ב-8 מהירויות שונות. kMix מצויד בקערת נירוסטה בנפח 5 ליטר – בהחלט נפח מרשים, ויתרונה הגדול הוא שהיא כוללת מכסה (שקוף) שמונע התזה לצדדים. המיקסר נמכר עם 3 מערבלים להקצפה וללישה וניתן כמובן לרכוש גם אביזרים משלימים, ביניהם  מכשיר להכנת פסטה. המכשיר נוח מאד להפעלה, וגם החלפת האביזרים קלה ומהירה.
אגב, המיקסר מאפשר מצב 'קיפול', כלומר הוספת חומרים כמו קמח באיטיות בתנועת קיפול תוך כדי עבודה.
בעד: עיצוב, משקל סביר, נוחות הפעלה והחלפת אביזרים, מכסה קערה למניעת זליגות חומרים החוצה, מצטיין בפעולת הקצפה.
נגד: נדרש לזמן רב יחסית, בכדי להגיע לתאוצה גבוהה, הכנסת הקערה ונעילת המיקסר אינן נוחות, אין מנגנון הנעה ישירה.
שורה תחתונה: מיקסר שולחני טוב בהחלט. נוח להפעלה ולשימוש, ועושה עבודתו ביעילות. למעשה, הוא משתווה ביכולותיו למתחרהו הראשי מבית KitchenAid.

חזרה


Kenwood kMix KMX-70-79

Morphy Richards 48955

אם אתם מחפשים מיקסר שולחני איכותי, וזול יותר מזה של KitchenAid או Kenwood, אולי תעיפו מבט לכיוון המיקסר הזה מבית Morphy Richards. הדגם 48955 מסדרת FOOD FUSION היוקרתית כולל גוף מתכתי ומציע עיצוב מודרני ואלגנטי, קצת מאופק, והרבה הייטקי. מבחינת מנוע, המכשיר נמצא בסקלה העליונה: עם 0.8 כ"ס או 700 וואט, המדובר במכשיר חזק בהחלט. יתרון משמעותי טמון בעובדה שהמנוע מספק הנעה ישירה, כך שמובטח ניצול מקסימלי של המנוע. מכיוון שהמדובר במנוע חזק, היצרן ממליץ לא להשתמש במיקסר ברציפות למעלה מעשר דקות, ואז לתת לו להתקרר במשך 3 דקות.
ניתן לבחור ב-10 מהירויות הפעלה, לשם התאמה מדויקת לסוג המזון בו רוצים לטפל. אגב, הגברת העוצמה מתרחשת באופן הדרגתי למניעת התזה. המיקסר נמכר עם קערת נירוסטה גדולה בנפח 4.6 ליטר, שכוללת ידיות אחיזה לנוחות בשימוש. הקערה מצוידת במכסה שקוף שעשוי למנוע התזה או זליגה של חומרים מחוץ לקערה. אביזרים נלווים: מקציף ביצים,
אביזר לישה לבצקים רכים, וו לישה לבצק שמרים (בצורת אנקול). והצ'ופר הגדול: תמצאו בערכה גם בלנדר זכוכית בנפח 1.25 ליטר שמתחבר לחלקו העליון של המיקסר. ניתן לרכוש אביזרים משלימים, בהם מטחנת בשר.
בעד: קערת נירוסטה עם מכסה, מנוע חזק, הנעה ישירה, מתנה: בלנדר זכוכית.
נגד: מחייב פעולה של עד 10 דקות בלבד, עקב התחממות. עיצוב קצת פושר ולא ססגוני.
שורה תחתונה: מכשיר איכותי שנותן תמורה טובה מאד למחיר.

חזרה


Morphy Richards 48955

PHILIPS HR1561

אם אתם אופים עוגות באופן מזדמן ובכלל, לא רוצים להשקיע ( כסף רב ומקום פיזי )ברכישת מיקסר שולחני, אולי כדאי לשקול שימוש במיקסר ידני. נכון, פעולותיו מוגבלות, ותפעולו מעייף מאד, אך כאמור, אחת לכמה זמן זה לא מאד נורא. המיקסר הידני של פיליפס מהדגם HR1561 עשוי פלסטיק קשיח, מעוצב בצורה נאה ומעוגלת, ונמכר בשילוב צבעי פנינה כחול ושנהב. לעומת הצבעים הססגוניים של המיקסרים השולחניים המדובר בפרזנטציה קצת מסכנה. מצד שני, למיקסר ידני גם כך אין נוכחות, ולא צריכה להיות. סיימתם לעבוד עימו? הוא ייכנס אחר כבוד למגירה. במקרה שלו, המיקסר הנ"ל מצויד בהתקן אחסון ייחודי למיקסר עצמו ולאביזריו. גם לכבל החשמל (שאורכו 1.5 מטר ) מקום מיוחד לליפופו ואחסונו. HR1561 מצויד במנוע חזק מאד ביחס לז'אנר הידניים: 350 וואט עוצמתו. התפעול פשוט מאד, וניתן לבחור מבין 4 מהירויות שונות: 3 מהירויות הפעלה + כפתור טורבו. מבחינת אביזרים, לא תמצאו כאן אוצר בלום, רק זוג מקצפים וזוג מערבלי לישה. ובמילים אחרות: משימתו של המיקסר הזה כוללת הקצפה או ערבול.
בעד: מנוע חזק מאד, עיצוב נאה וזורם, בנוי איכותי וחסון, התקן אחסון ייחודי.
נגד: מעייף לשימוש ומשפריץ החוצה (כמו כל המיקסרים הידניים), מחיר לא זול ביחס למיקסרים ידניים.
שורה תחתונה: אם לא אכפת לכם לאמץ את היד, המדובר במכשיר חזק מאד.

חזרה


PHILIPS HR1561

Bosch MUM86A1

רבים מהיבואנים/ יצרנים מתפארים במוצרים 'תעשייתיים'. כלומר: כאלו שמציעים מפרט מרשים ומספקים עבודה רצינית. בעצם, המיקסר של בוש הוא אחד היחידים שממש עונה להגדרה הזו. הדגם  MUM86A1 אם תרצו – הוא לא סתם גרמני. זה המרצדס של עולם המיקסרים השולחניים, עם תג מחיר ככל הנראה הגבוה בארץ עבור מיקסר שאמור לשמש בסופו של דבר את הצרכן הביתי. המיקסר עשוי יציקת אלומיניום ונראה נהדר, בגימור שחור מבריק מטאלי שתופס תאוצה דווקא לא במטבח, אלא בעולם האלקטרוניקה הבידורית והמחשוב. המיקסר מצויד באחד המנועים החזקים מסוגם בעולם – הספקו לא פחות מ-1,600 וואט! זה כפול ואפילו פי שלוש ממיקסרים טובים אחרים. עוד במסגרת המפרט המרשים, הוא מצויד בקערת נירוסטה גדולה מאד (5.4 ליטר ), וכמצופה ממוצר יקר ואיכותי, היא מצוידת במכסה שקוף שמאפשר הצצה אך בעיקר מונע התזת חומרים מחוץ לקערה. המיקסר נמכר עם   שלושה אביזרי לישה והקצפה מנירוסטה, וגם עם בלנדר זכוכית שקוף בנפח 1.75 ליטר. MUM86A1 מציע 7 מהירויות שונות. זה כבר לא נחשב הכי הרבה, למרות שבפועל, המשתמש הטיפוסי לא יזדקק ליותר מ-4 מהירויות בסך הכל. לכל הכבודה הזו יש גם כובד: 11.53 ק"ג יחייבו אתכם להניח אותו במקום מסוים באופן החלטי וקבוע. דווקא ממדי המכשיר בהחלט נסבלים ולא חריגים ביחס לתחום. בנוסף, הוא יציב מאד במהלך עבודתו. אגב, הכבל החשמלי חוזר למקומו באופן אוטומטי, אז אין צורך לגלגל או לשבור את הראש היכן לאחסן אותו.
בעד: עיצוב מרשים, איכות ייצור מוקפדת, מנוע החזק מסוגו בעולם, קערת נירוסטה בעלת נפח גדול, מגיע עם בלנדר זכוכית בנפח גדול.
נגד: כבד, אין צבעים לבחירה, לא הכי שקט (אבל ברור מדוע), יקר מאד.
שורה תחתונה: מרבית הסיכויים שלקוחות פוטנציאליים של מאזדה, לא יקנו לעצמם מרצדס. אבל, מותר לחלום?

חזרה


Bosch MUM86A1
 

מוצרי היום

מדפסת לייזר Brother HL-5440D
מדפסת לייזר Brother HL-5440D
החל מ- 998 ₪
שולחן טניס לשימוש חוץ Vo2 162OUT
שולחן טניס לשימוש חוץ Vo2 162OUT
החל מ- 2,298 ₪
מכסחת דשא רוטרית BOSCH דגם ROTAK 34
מכסחת דשא רוטרית BOSCH דגם ROTAK 34
החל מ- 990 ₪

מבצעים חמים

פנס תאורת חירום לד Monster 8951 מונסטר
פנס תאורת חירום לד Monster 8951 מונסטר
החל מ- 148 ₪
מזרן ויסקו מפנק ללא קפיצים
מזרן ויסקו מפנק ללא קפיצים
החל מ- ₪