סקירה: מדפסת משולבת HP Officejet 6500 Wireless


סקירה: מדפסת משולבת HP Officejet 6500 Wireless

המדפסת המשולבת HP Officejet 6500 Wireless מיועדת למשתמש ביתי או למשרד קטן, והיא מרשימה בכל היבט: היא לא רק נראית טוב, ומהירה בהדפסה. היא עובדת נהדר באופן אלחוטי, ורסטילית במשימותיה, ולא פחות חשוב לצרכן הטיפוסי: היא גם חסכונית בדיו.

קווים לדמותה

כיום, רבים מעדיפים מדפסות משולבות, שכוללות באריזה אחת מדפסת אך גם סורק, מכונת צילום, ופקס. HP Officejet 6500 Wireless היא מדפסת הזרקת דיו בקטגורית הביניים, שמיועדת למשתמשים ביתיים או לבעלי משרד קטן, שנדרשים להדפיס עד 7,000 דפים בחודש, כלומר, משתמשים יחסית תובעניים (אם כי לא מקצועיים לחלוטין). כשמה כן היא, זו מדפסת אלחוטית – וזו כבר לא נישה לחובבי גדג'טים – כיום, כשלמרבית המשפחות בארץ, וגם ללא מעט משרדים, ישנה רשת אלחוטית, הדרישה למדפסת אלחוטית הופכת להגיונית ועימה גואה הפופולריות של הז'אנר הזה. יותר ויותר אנשים הפנימו שלהדפיס ללא חוטים, מכל מקום ברחבי הבית או המשרד, זה פינוק, אך גם מייעל את העבודה. צריך לציין, שמדפסת זו מבוססת על המדפסת הזולה יותר  HP Officejet 6500 שאינה אלחוטית.

חזרה


עיצוב, ממדים

אין ספק, שהמדפסת נראית נהדר. היא מעוצבת בצורה זורמת כשחצייה עוטה שחור מבריק בשילוב שחור מט, וחצייה השני אפור משרדי, בסכימה מעניינת שמבטיחה שלמשרד שלכם ייכנס קצת צבע, ובכלל, מי אמר שמדפסת חייבת תמיד להראות בנאלית ומשעממת? מכיוון שזו מדפסת לא רק לשימושים ביתיים, אלא גם לשימושי משרד קטן או ביתי, היא לא ממש קומפקטית. גובהה 47 ס"מ, יותר ממרבית המדפסות המשולבות הביתיות, וגם עומקה מכובד - 48 ס"מ - לממד העומק תורמים שני מכלולים: מגש ההזנה והפלט שבולט בחלקה הקדמי של המדפסת ואינו ניתן לקיפול כשאינו בשימוש, ובחלקה האחורי של המדפסת, בולט אחורה מכלול ההדפסה הדו-צדדי שאגב, אפשר גם לא לחברו אם אין בו שימוש. המדפסת תומכת בדפים בגודל מרבי סטנדרטי (כלומר, A4), ומסוגלת לקלוט כ-250 דפי נייר במגש ההזנה, ובמקביל מסוגלת לאחסן במגש הפלט ( הממוקם מעל מגש ההזנה ) עד 50 דפי נייר שהודפסו. למדפסת מזין מסמכים אוטומטי (ADF) שמותקן בחלקה העליון, והוא מסוגל לטפל בכמות של עד 35 דפי נייר או מסמכים לצילום.

חזרה


הנדסת אנוש

במבט ראשון, נראה הפנל הקדמי עמוס בהמוני מקשים. נכון, ישנם לא פחות מ-36 מקשים שונים, אך במבט נוסף, מבינים שיש כאן סדר הגיוני ביותר שמקל על ההתמצאות ועל התפעול: לכל משימה, מקשים ייעודיים, והחלוקה ברורה, עם כותרת 'סריקה', 'צילום', 'העתקה' ו'פקס'. כדאי לציין לטובה, שהפנל כולו מכיל כיתוב בעברית, דבר שגם הוא, מסייע בתפעול שוטף בשפת האם (של רובנו). החיסרון היחיד, שהפנל שחור והכיתוב על גביו אפור, וקצת קטן. בחו"ל אגב, משווקת המדפסת הזו עם פנל לבן-שנהב, ועליו כיתוב שחור – לכל הדעות ברור יותר. במרכזו של הפנל צג LCD קטן מואר ומונוכרומטי (כלומר, לא צבעוני, אלא אפור בלבד), שמציג שתי שורות טקסט עם מקסימום של 16 תווים בשורה. לעומת הכיתוב על הפנל, כאן הטקסטים הם באנגלית בלבד. הדפדוף בין ההגדרות השונות פשוט וקליל, וכל אחד יצליח במהירות להגדיר מאפייני המדפסת, הפקס וכו'. אגב, את ההגדרות ניתן לשנות גם מתוך התוכנה עצמה במחשב.

חזרה


חיבורים שונים

מלבד חיבור לחשמל, למדפסת מספר חיבורים: שקע USB לחיבור למחשב (לא פעיל לאחר שלב ההתקנה, אם מעוניינים שהמדפסת תהייה אלחוטית ), שקע חיבור לקו הטלפון, שקע נוסף לחיבור מכשיר טלפון אל המדפסת/פקס, וכמו כן שקע לחיבור כבל רשת. אגב, כל הכבלים מסופקים עם המדפסת, וזה בהחלט יפה שכך. בחזית המדפסת, בחלקה השמאלי התחתון, נמצאים צמד שקעים, להכנסת כרטיסי זיכרון. זו אמנם לא מדפסת פוטו, אבל זו בהחלט פונקציה מועילה, שניתן להכניס כרטיסי מדיה ולהדפיס ישירות את התמונות או דפי הטקסטים שמאוחסנים בתוכם. המדפסת תומכת בפורמטים MS, MS-PRO,MMC, SDHC, SD.

חזרה


ההתקנה

תהליך ההתקנה מתוך התקליטור הוא קצת מייגע. התקנתי את התוכנות והדרייברים המצורפים על גבי מחשב נייח שכולל Windows XP, ולמרות שההתקנה נמשכה יחסית זמן רב, ודרשה נפח פיזי מכובד, הרי שהיא הסתיימה בצורה מספקת, כשהמדפסת התעוררה לחיים והראתה שהיא עובדת ומחוברת. למרות שהיא אלחוטית, תחילה מחברים את המדפסת באופן פיזי באמצעות כבל ה-USB המצורף, ועוקבים אחר שלבי ההתקנה. אחר כך מנתקים את הכבל, והדרייברים אתרו בקלות את הרשת האלחוטית שבביתי. אחר כך חיברתי מחשב נייד חדש עליו מותקנת Windows7 וכאן כבר הייתה בעיה – הדרייברים מהתקליטור המסופק וגם דרייברים שהורדתי מאתר HP לא הצליחו להתמודד עם התקנה חלקה במחשב שיש בו  Windows7. בסופו של דבר, הבעיה נפתרה בחמש דקות באמצעות התמיכה הטלפונית האדיבה והמקצועית של HP.

חזרה


ההדפסה

כשהיא עובדת, המדפסת לא הכי שקטה בעולם, אך לא ברמה בלתי נסבלת. לפני הדפסה ראשונה, ולאחר אתחול, המדפסת קצת מתמהמהת, ולוקח לה זמן להתחמם. היא מגרגרת, מטרטרת מעט, מהנהנת ומזמזמת, לאחר התמהמהות קלה, ברגע שהיא כבר 'בעניינים', מהירות עבודתה בהחלט מרשימה: לפי נתוני היצרן, עד 32 דפים לדקה (ש/ל, איכות טיוטה), עד 31 דפים לדקה ( צבע, איכות טיוטה), ומה שיותר רלוונטי עבור מרבית המשתמשים: עד 13 עמודים לדקה במהירות רגילה (ש/ל), ועד 10 עמודים לדקה במהירות רגילה (צבע). במרבית הבדיקות שביצענו, הגיעה המדפסת לנתונים שקרובים מאד להצהרות של HP, בעיקר בהדפסות ש/ל. כשהדפסנו למשל, קובץ משולב, שכלל 8 עמודים עם טקסט שחור משולב בצילומי צבע ובשרטוטים, הגענו למהירות ממוצעת של 4 עמודים לדקה, וזה יספק את מרבית המשתמשים. למדפסת ישנו מנגנון הדפסה דו-צדדית אוטומטית, ואל תקחו זאת כמובן מאיליו: אפילו לא מעט מדפסות יקרות אינן מצוידות בפונקציה מועילה זו, שאמנם מאיטה מאד את מהירות העבודה הכללית, אבל חוסכת בדפים.ביצועים טובים באים לפעמים על חשבון שקט. HP מצהירה שהמדפסת מפיקה עוצמת רעש של 47 עד 55 דציבלים (בהתאם למשימה). בפועל, היא לא המדפסת הכי מרעישה בה נתקלנו, אך יש מקום לשיפור.

חזרה


מה עם הדפסת פוטו?

המדפסת תומכת ברזולוצית הדפסה שחור: 2400x1200 dpi ובהדפסות צבע4800x1200 dpi עם תמיכה בעומק צבע של 48bit. ניתן להדפיס ללא שוליים, מגוון פורמטים כמו מעטפות, ניירות מעובי ומסוגים שונים, כרטיסי ברכה ומדבקות. אין אפשרות להדפסה על תקליטורים.
מבחינת איכות, יש לנו רק מילים טובות לומר: הטקסטים השחורים נראו חדים וברורים גם בשימוש באיכות הרגילה, ובמקרים רבים היו קרובים באיכותם לזו המופקת ממדפסות לייזר. הדפסות הצבע היו אף הן איכותיות, הניגודיות טובה והחדות נהדרת, ובמרבית המקרים גווני השחור היו ריאליסטיים ביותר, עם היכולת להבחין בפרטים שונים גם על גבי משטחים שחורים. אבל, ישנה הסתייגות קטנה: זו לא מדפסת פוטו, ואפשר להרגיש זאת משתי בחינות: ראשית, אין מגש הטענה ייעודי לניירות פוטו (10 על 15 ס”מ), ואפילו מזין המסמכים האוטומטי לא יכול לקלוט אותם. ישנו צורך להוציא את חבילת דפי ה-A4, ולהחליפם בניירות פוטו, ולהניחם בתשומת לב במעמקי מגש ההזנה – מאד לא נוח וקצת בעייתי. דבר נוסף, תמונות פוטו דורשות זמן הדפסה ארוך מאד, והתוצאות אמנם לא רעות, אך לא ברות השוואה לזו המופקת ממדפסות פוטו ייעודיות.

חזרה


דיו, פקס וסריקה

מחסניות הדיו
המדפסת הזו נחשבת לחסכונית, כי היא מצוידת בארבע מחסניות דיו שונות: אחת שחורה  (עם אופציה למחסנית XL), ועוד שלוש צבעוניות: ציאן, מג'נטה, וצהוב. יפה ש-HP הולכת בעקבות חברות נוספות כמו Canon, ומאפשרת להוזיל את עלויות ההדפסה, ע"י רכישה של מחסנית אחת בלבד לכל צבע, במידה והנ"ל אזל.

משלוח וקבלת פקס
כדאי לדעת, שמכשיר הפקס כאן מסוגל לפעול באופן עצמאי – גם כשהמחשב מכובה. יתרון נוסף שלא רבים מודעים לגדולתו, הוא שהפקס הוא צבעוני, וזה אומר שניתן ( במידת הצורך והאפשרות ) לשלוח ולקבל פקסים צבעוניים! קיבלתי פקס צבעוני והתוצאה מדהימה – כאילו שאני זה שהדפסתי את הפקס בעצמי במדפסת. על הפנל ישנם שלושה מקשים לחיוג מהיר למספרי פקס, אך למעשה ניתן לאגור עד 100 מספרים בזיכרון. כמו מרבית מכשירי הפקס כיום, ה-HP יודעת לשלוח פקסים במהירות של 33.6 קסל"ש (KBPS – קילו סיבית לשנייה), וזה אומר משלוח דף בודד בזמן של בערך 3-4 שניות – מהיר בהחלט.
הרזולוציה של הפקסים הנכנסים (ש/ל) עומדת על 200 על 200 dpi באיכות המיטבית. המכשיר עצמו יודע לשמור עד 100 דפי A4 בזיכרון – כלומר גם אם נגמרו לכם הדפים במדפסת, 100 פקסים שנתקבלו יישמרו ויודפסו כשתזינו את המדפסת בדפים. בנוסף, ניתן להגדיר מספרים שייחסמו לקבלת פקס, אם המדובר בפקס-זבל. אחד היישומים המועילים והחכמים של המדפסת, הוא Fax To PC, המאפשר לשלוח ולקבל פקסים באמצעות המחשב. זהו יישום שמצורף למדפסות המשולבות של HP, והוא מיעל מאד את העבודה הכרוכה בניהול פקסים.

סריקה והעתקה
ניתן לבצע סריקה ממשטח הסורק או מהמזין האוטומטי, המדפסת תומכת ברזולוצית סריקה מקסימלית של עד ‎4,800 x 2,400 dpi . צריך לומר, שפעולות הסריקה, ההעתקה והצילום מתבצעות קצת לאט במדפסת הזו, אבל לא ברמה שמורידה מהמדפסת הזו את הרושם הכללי המצוין.

חזרה


תכונות נוספות

מחיר ואחריות
HP Officejet 6500 Wireless נמכרת במחירים שמתחילים ב-630 שקל, כלומר כ-115 שקל יותר מאחותה הזהה, שאינה אלחוטית (HP Officejet 6500 ) לדעתנו, שווה ללכת על האלחוטית, ולמרות שהמחיר קצת גבוה, הרי שהוא סביר ביחס למה שהיא נותנת. נכון, ל-HP ישנם דגמים אלחוטיים זולים בהרבה (למשל, J4680 ) אבל, מרביתם לא מציעים ביצועים טובים כאלו, אינם כוללים הדפסה דו-צדדית, וגם פחות חסכוניים בדיו.

אחריות
בדומה לכל המדפסות של HP, למדפסת רק שנה אחריות. זה מעט כיום ביחס ליצרני מדפסות מובילים כמו Canon ו-Lexmark, שמעניקים לחלק ממוצריהם אף שלוש שנות אחריות.

בעד
•    נראית טוב
•    מהירה מאד
•    אלחוטית
•    קלה לתפעול
•    תוצאות הדפסה טובות
•    חסכונית בדיו
•    מאפשרת הדפסה דו-צדדית
•    כוללת פקס עצמאי

נגד
•    התקנה קצת איטית, נדרש שטח פיזי רב לקובצי ההתקנה
•    קצת גדולה
•    לא נוח להדפיס דפי פוטו
•    מחיר קצת גבוה
•    רק שנה אחריות

שורה תחתונה
המדפסת המשולבת HP Officejet 6500 Wireless מיועדת למשתמש ביתי או למשרד קטן, והיא מרשימה בכל היבט: היא לא רק נראית טוב, ומהירה בהדפסה. היא עובדת נהדר באופן אלחוטי, ורסטילית במשימותיה, ולא פחות חשוב לצרכן הטיפוסי: היא גם חסכונית בדיו.

 מפרט טכני מקוצר:

סוג     מדפסת משולבת אלחוטית
יישומים     הדפסה, סריקה, העתקה, צילום, פקס
מהירות עבודה     עד 32 דפים לדקה (ש/ל, איכות טיוטה), עד 31 דפים לדקה ( צבע, איכות טיוטה), עד 13 עמודים לדקה במהירות רגילה (ש/ל), עד 10 עמודים לדקה במהירות רגילה (צבע). לפי נתוני היצרן
מגש הזנה    250 דפים
מזין מסמכים אוטומטי    יש, עד 35 דפים
גודל נייר מקסימלי     A4
ראשי דיו    4 (שחור + 3 צבעוניים)
תמיכה אלחוטית    יש
קורא כרטיסים    יש
יישומים נוספים    הדפסה דו-צדדית
צג LCD     יש, מונוכרומטי  

חזרה


 

מבצעים חמים

פנס תאורת חירום לד Monster 8951 מונסטר
פנס תאורת חירום לד Monster 8951 מונסטר
החל מ- 148 ₪
מזרן ויסקו מפנק ללא קפיצים
מזרן ויסקו מפנק ללא קפיצים
החל מ- ₪

מוצרי היום

מדפסת לייזר Brother HL-5440D
מדפסת לייזר Brother HL-5440D
החל מ- 998 ₪
שולחן טניס לשימוש חוץ Vo2 162OUT
שולחן טניס לשימוש חוץ Vo2 162OUT
החל מ- 2,298 ₪
מכסחת דשא רוטרית BOSCH דגם ROTAK 34
מכסחת דשא רוטרית BOSCH דגם ROTAK 34
החל מ- 990 ₪