איך קונים דיבורית לרכב


בהיותה מוצר חשוב ביותר דיבורית לרכב היא כזו שרבים מבקשים לרכוש אותה. יש המון מידע חשוב שצריך להכיר אם רוצים לרכוש דיבורית שתעשה את העבודה, תציג איכות אמיתית, ותתמודד היטב עם אתגרי השיחה שאנו עורכים בכל סוג של רכב.

סוגי דיבוריות

ישנם שני סוגי דיבוריות לרכב שמציגים את ההבדל העיקרי בין סטטיות לניידות, אם נגדיר זאת כך. היום אפשר לרכוש דיבורית קבועה שמצריכה גם התקנה בהתאם, ואפשר לקנות דיבורית ניידת שמותקנת עצמאית ולאחר מכן ניתנת לפירוק ולהצמדה לבגד או לנשיאה כדי לעבוד איתה גם במקומות אחרים מחוץ לרכב.

חזרה


תקשורת

דיבורית לרכב היא כלי תקשורת לכל דבר ועניין, ולכן יש לבחון אותה בראש ובראשונה בכל הקשור ליכולות התקשורת שכל דגם יכול להציג.

תקנים
תקנים הם אלו שמאפשרים יצירת קשר אלחוטי בין הדיבורית לטלפון. כך אנו מכירים בשנים האחרונות את הדגמים השונים של דיבוריות בלוטוס הפועלות על תקן ה- .Bluetoothזהו תקן שמאפשר תקשורת אלחוטית לרוב בטווח של 10 מטר.

גרסת הBluetooth-
גרסת תקן הבלוטוס מצוינת באות V כשלימינה יש מספר מסוים. דבר זה חשוב כדי לדעת אם קונים דיבורית לרכב שפועלת על גרסא V2.0 למשל, או גרסא נמוכה ומיושנת יותר. גרסא גבוהה יותר תדגיש מהירות גבוהה יותר של שידור, צריכת זרם טובה יותר, ואף הצפנה איכותית יותר. 

קליטה
טווחי הקליטה מצוינים בנתון Class שלימינו מוצגת ספרה. הספרה 2 נחשבת לנפוצה יותר ומעדכנת כי מדובר בדיבורית שיכולה לעבוד בטווח של עד 10 מטר, ואילו הספרה 1 מייצגת דיבוריות לרכב שעובדות גם עד לכ-100 מטר.

חזרה


תפעול

אף אחד לא רוצה להסתבך בעת התפעול של דיבורית בלוטוס ולכן חשוב לוודא שמדובר בדגם שגם אם הוא מתקדם ומשכולל מאוד, הוא עדיין נוח וקל מאוד לתפעול מלא.

תצוגת נתונים
נתונים כמו חיווי מצב סוללה, רשימת אנשי קשר, שיחה מזוהה, הודעת SMS וכד' שמוצגים בצורה ברורה, מונעים סיכון מהנהג כשלא צריך להתעסק יותר מדי עם הדיבורית אם רוצים לקבל מידע מסוגים שונים.

שליטה
דיבורית מתקדמת תציג גם אפשרויות שליטה מרשימות כמו הפעלה ע"י פקודות קוליות. לא קשה לזהות את היתרון של הפעלה ללא מגע יד בעת הנהיגה.

זיווג
חיבור אלחוטי מהיר בין דיבורית בלוטוס לטלפון הוא חיוני מאוד בין אם מדובר בפעם הראשונה שמקשרים בין שני המכשירים ובמיוחד אם רוצים שלא יהיה צורך לעשות את החיבור הזה בכל פעם מחדש. דיבורית איכותית תציג זיווג נוח כשהיא מאפשרת זיהוי מהיר גם של שני מכשירים במקביל.

חזרה


חומרה וטכנולוגיה

בכל דיבורית לרכב המיוצרת ע"י חברה שמכבדת הן את עצמה והן את לקוחותיה נמצא התייחסות רצינית לחומרה ולטכנולוגיה גם יחד.

חיבור USB
החיבור האוניברסאלי שכולם מכירים מאפשר הטענה ממחשב וממצת הרכב.

מנגנון DSP
מנגנון זה מפחית בצורה מרשימה את רעשי הרוח אם יש חלון פתוח, את הרעש של המזגן, וגם רעשי הד. זאת כדי שניתן יהיה לשפר את איכות השיחה ולהבין אחד את השני במהלכה. 

תקן A2DP
דיבורית בלוטוס יכולה להשמיע גם סאונד סטריאופוני אם היא מצוידת בתקן A2DP. תקן זה של Bluetooth מאפשר לנהג להזרים מוסיקה מהסמארטפון שלו אל הרמקולים של מערכת השמע ברכב. 

משדר FM
מי שיש לו שירים בטלפון יכול לשמוע אותם במערכת השמע של הרכב באמצעות משדר FM. יש גם דיבוריות לרכב עם כפתור FM שלחיצה עליו תביא להכרזה על תדר השידור אל המערכת של הרכב. כך יכול המשתמש לכוון את הרדיו לאותו תדר ואז ליהנות משיפור נהדר של השמע בעת שיחה ובעת האזנה למוסיקה.

תקן AVRCP
תקן בלוטוס זה מאפשר שליטה אלחוטית על הסמארטפונים, על נגנים ועל תוכנות מחשב. בעזרתו אפשר לחייג למספר אחרון, להשתיק שיחה, להעביר שיר ועוד. 

מולטי פוינט
תכונה חשובה עבור מי שרוצה לעבוד עם שני סמארטפונים במקביל תוך שליטה מלאה ונפרדת על כל אחד מהם. 

סנכרון אוטומטי
יכולת לזהות מכשיר סלולארי לאחר החיבור אליו. זאת גם אם בעל הדיבורית יצא מטווח הקליטה ומבלי שיצטרך להתחבר מחדש. 

חזרה


נקודות חשובות

רכישת דיבורית לרכב קשורה גם לבדיקת לא מעט נקודות חשובות שיכולות לעשות את ההבדל בין שימוש מקרטע למוצר מצוין מכל הבחינות.

תוספות נלוות
שליטה מההגה, הצגה של נתונים על מראת הרכב הפנימית, שלט רחוק ועוד אלמנטים אחרים מראים כיצד יש דיבוריות בלוטוס שמציגות הרבה יותר מאשר הנתונים הבסיסיים. 

מידות
התייחסות למידת הדיבורית היא דבר חשוב אם לא רוצים להיתקע עם דיבורית שקשה להפעיל אותה בגלל לחצנים קטנים או חבויים למשל, ואם רוצים לראות כיצד היא משתלבת היטב בחלל הרכב ולא בולטת ו/או מפריעה מדי. 

משקל
אם מדובר על דיבורית ניידת, הרי שמשקל של 100 עד 200 גרם הוא כזה שלא יעמיס כשמעבירים אותה מהרכב להצמדה לגוף. אם מוצאים דגם קל יותר שלא מאבד יכולות ופונקציות חשובות בגלל משקלו, הרי שהדבר טוב עוד יותר. 

דיבורית סולארית  
החל מרצון לתרום לסביבה ועד להנאה מהטענה בתדירות נמוכה יותר, דיבורית סולארית היא רעיון מצוין. ההתקנה הפשוטה והשמש הישראלית מאפשרים לפאנל הסולארי להציג שירות רציף עבור כל נהג בכל רכב. 

הבנת הנתונים
מושגים כמו זמן דיבור, זמן המתנה ואחרים מצוינים במפרט הטכני של דיבוריות לרכב. לכן כדאי לדעת במדויק על מה מדובר. זמן דיבור הוא משך השימוש בשיחות (עם סוללה טעונה במלואה) עד שהמכשיר מאותת שצריך להטעין את הסוללה, וזמן המתנה מצביע על הרגע שבו צריך להטעין את הסוללה לאחר שלא עשינו בדיבורית שום שימוש. 

חזרה


מחירים ואחריות

בשל הדגמים הרבים והרצון של משווקים ויבואנים לתפוס כמה שיותר נתח שוק של דיבוריות בלוטוס, המחירים הופכים לאטרקטיביים מאוד. אך רק שילוב בין איכות למחיר הוא זה שיאפשר הנאה מכל דיבורית. כך אנו מוצאים היום דיבוריות איכותיות שנעות בין 200-1,000 ש"ח בערך.

בכל הקשור לאחריות, הרי שכמו לגבי לא מעט מכשירים חשמליים ואלקטרוניים אחרים מדובר על שנה אחת, אך יש גם משווקים שמציעים יותר מכך. לכן גם זו נקודה שיש לבדוק כדי להשלים קנייה מוצלחת מכל הבחינות. 

חזרה


השורה התחתונה

  1. חשוב לקנות דיבורית שניתן למצות את השימוש בה עד תום. כלומר, אם יש צורך בניידות רבה, הרי שדיבורית קבועה היא לא הפתרון, ואם אין צורך בפונקציות רבות כל כך, הרי שדגם מתקדם הוא כזה שאפשר לוותר עליו לטובת דגם פשוט ואמין דיו.
  2. תמיד כדאי לעשות את החישוב של "עלות מול תועלת" כדי לרכוש דיבורית בלוטוס שתהיה שווה את הכסף ולא תהיה זולה אך מקרטעת או יקרה אך לא מנוצלת.
  3. אל מול המספר הרב של יבואנים ומשווקים חשוב למצוא יבואן רשמי שיכול להבטיח את הצגת הנתונים המדויקים באמינות רבה לפני הקנייה ואת השירות האישי לאחר הקנייה.
  4. יש להיזהר מחיקויים ומזיופים. אלו נמכרים בצורה מקוממת ובמחירים שחייבים להעלות ספק אצל כל צרכן ערני.

הכתבה באדיבות אתר הקניות No Risk

חזרה


 

מוצרי היום

מדפסת לייזר Brother HL-5440D
מדפסת לייזר Brother HL-5440D
החל מ- 998 ₪
שולחן טניס לשימוש חוץ Vo2 162OUT
שולחן טניס לשימוש חוץ Vo2 162OUT
החל מ- 2,298 ₪
מכסחת דשא רוטרית BOSCH דגם ROTAK 34
מכסחת דשא רוטרית BOSCH דגם ROTAK 34
החל מ- 990 ₪

מבצעים חמים

פנס תאורת חירום לד Monster 8951 מונסטר
פנס תאורת חירום לד Monster 8951 מונסטר
החל מ- 148 ₪
מזרן ויסקו מפנק ללא קפיצים
מזרן ויסקו מפנק ללא קפיצים
החל מ- ₪